یکشنبه 11 خرداد 1399
11 : 5
31 / 5 / 2020
سیاسی  >  نامه ای به آقای رئیس جمهور - ( کاسبان کرونا )‏
جمعه 5 اردیبهشت 1399 52 : 0 تعداد بازدید ها : 136 کد خبر : 8890
به اشتراک گذاری
سردار سجادیان
0

نامه ای به آقای رئیس جمهور - ( کاسبان کرونا )‏

کاسب خواندن منتقدین دونِ شأن و افکاری کاسب کارانه است. (1)

بسم الله الرحمن الرحیم

 « مردم و دولت جزء جدا نشدنی در امر به معروف و نهی از منکر هستند»

نامه ای به آقای رئیس جمهور - ( کاسبان کرونا )

جناب آقای روحانی رئیس جمهور محترم / باسلام 

کاسب خواندن منتقدین دونِ شأن و افکاری کاسب کارانه است. (1)

مستحضرید بحرانی در حوزه ی سلامت رقم خورده که باید به نحو مناسبی مقابله و مهار شود. در واقع اولویت اول کشور مهار این بحران میباشد و الویت دوم توجه به تعداد بیشماری از کارگران و کسانی که کسب و کاری برای امرار معاش روزانه ندارند، شغل و اندک پس‌انداز خود را با قرنطینه کردن خانواده و گرانی افسار گریخته از بی تدبیری های مسئولین از دست داده‌اند تا حدی که در کشور فقر، ناامیدی، نابسامانی اقتصادی، ضعف شدید در عدالت اجتماعی و ناامنی سلامتی بر قشر آسیب پذیر جامعه چیره شده است.

آقای رئیس ‌جمهور! در جلسه هیئت دولت ضمن تشکر از اقدامات دستگاه‌های اجرائی کشور، نیروهای مسلح، بخش خصوصی، کار آفرینان، شرکت‌های دانش‌بنیان و مردم در مقابله با کرونا فرموده اید؛« یک گروه کوچک همیشه کاسب هستند؛ در روز تحریم کاسب تحریم هستند و در روز کرونا، کاسب کرونا‌ ».

بیاد دارم دریکی از نطق های انتخاباتی گفتید، « دولت تدبیر از تهمت و تخریب پرهیز خواهد کرد و ‌اینکه شخصی در مورد موضوعی نظر دیگری مغایر نظر رئیس‌جمهور و یا انتقادی در خصوص موضوعی داشته باشد، امری طبیعی است ...... باید ابتدا با آن شخص گفت‌وگو و بحث شود و وی را قانع کرد »، پس لطفا" منتقدان را کاسب قلمداد نکنید، منتقدان کسانی هستند که از سفره انقلاب فقط بدنبال تداوم راه پرافتخار آزادی و استقلال کشور برای عدم وابستگی به مستکبران و زورگویان میباشند. منتقدان مانند کاسبان انقلابی نما و برجامیون نیستند که شعار استضعاف سر دهند و خانه های چند صد میلیاردی در شمال تهران، فرزندان خارج نشین و دارندگان بورسیه های اروپایی و آمریکایی و..... داشته باشند. بجای اینکه دنبال مبارزه با کرونا و حل مشکلات قشر آسیب پذیر جامعه باشید، متاسفانه بازهم عده ای میخواهند مانند برجام با انشقاق در بین مردم ناکارآمدی خود را پوشش دهند. کاسبان تحریم کسانی هستند که مقدمات میلیارد شدن برادران، زن برادران، داماد و عروسها، بستگان و هم حزبی ها را با تخصیص دلارهای 4200 تومانی و.... را فراهم و قشر مستضعف را مستضعف تر و مرفهین بی درد را مرفه تر نمودند. یکی از منتقدین به مدیریت جنابعالی بنده هستم، کار و کسب مان هم معلومه، نه کاسب تحریم هستیم نه کاسب کرونا، یک نفر را مامور کنید که در خصوص نحوه مدیریت جنابعالی و عوامل تان در خصوص وقایع آبان ماه و گران کردن بنزین که منجر به کشته شدن تعداد زیادی از مردم شد و همچنین مدیریت مقابله با کرونا مذاکره، چنانچه انتقادمان بی جا بود از محضر ملت ایران و خاصه جنابعالی عذرخواهی میکنیم.

جناب آقای روحانی؛ همگان خوب میدانیم که ارکان نظام در مبارزه با بیوتروریسمِ کرونا هر کدام به سهم خود بخوبی عمل کرده اند آنچه که مردم را آزار میدهد سیاست های دوگانه آقای رئیس جمهور میباشد که از طرفی مشاغل را دسته بندی و بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی، فعالیت 3/2 مشاغل را در 23 فروردین آزاد اعلام میکنید و آقای کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت در واکنش به ادعای جنابعالی وضعیت را "قرمز" اعلام که « هیچ استانی در وضعیت سفید نیست » و شرایط را غیر عادی گزارش میکند، لذا در اجرای این تصمیم نتیجه اقدامات در روزهای اخیر شاید خود را بهتر نشان دهد و نمونه بارز آن اینکه، استاندار تهران امروز گفت: اگر روند روزهای اخیر در استان تهران ادامه یابد و شرایط موج بیماری صورت پذیرد همه گشایش‌های که صورت گرفته، لغو و نسبت به اِعمال محدودیت‌ها اقدام می‌شود.جنابعالی همزمان میخواهید ابتلای به کرونا را کم و اقتصاد خرد را فعال کنید تا چنانچه مردم بیشتر مبتلا شدند و مردند بقولی دوباره بگیر و ببند راه بیندازید. آقای رئیس  جنابعالی چون توان تامین معاش حداقلی قشر آسیب پذیر و کارگران روزمزد و بیکار جامعه را ندارید دست به چنین تصمیماتی میزنید. یاد مان نمیرود که در یکی از نطق هایتان فرمودید، « ایران دومین منبع گاز و نفت جهان است ولی چرا مردم ما ‏باید در مشکلات معیشتی باشند؟ مشکل کجاست؟ مشکل از مدیریت و تصمیم‌گیری‌های فردی و عدم مشورت ‏آغاز می‌شود».‏ ادامه دارد....

سیروس سجادیان 1399.02.05

ارسال نظر
نام
آدرس ایمیل
دیدگاه :