یکشنبه 11 خرداد 1399
10 : 23
31 / 5 / 2020
دفاعی - امنیتی  >  روز ارتش مبارک باد
جمعه 29 فروردین 1399 21 : 19 تعداد بازدید ها : 678 کد خبر : 8888
به اشتراک گذاری
سردار سجادیان
5

روز ارتش مبارک باد

فداکاریهای ماندگار و درخشان ارتش جمهوری اسلامی ایران فراتر از عرصه‌های نظامی و دفاعی - امنیتی است و موجب خرسندی و افتخار مردم عزیز کشورمان در منطقه غرب آسیا و جهان میباشد.

29 فروردین روز ارتش بیانگر تبلور حضور حماسی ارتش قهرمان در میهن اسلامی است و در تاریخ انقلاب اسلامی یادآور یکی از رخدادهای بزرگ و حساس کشور در یکی از مقاطع زمانی بود که در اوج خیانت ملی گراها و گروههای سیاسی معاند انقلاب با راهبرد انحلال ارتش، که با هوشمندی حضرت امام خمینی(ره) و صدور فرمان حفظ، تقویت و قدرت نمایی ارتش و دلاورمردان ارتشی، توطئه دشمنان انقلاب را خنثی و تولد ارتش جمهوری اسلامی ایران رقم زده شد.

بر این باورم که ارتش قهرمان جمهوری اسلامی ایران مظهر قدرت ملی در کشور، به مردم اطمینان می‌دهد که با توکل برخداوند بزرگ، تحت زعامت و منویات رهبر انقلاب و فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای، با رصد، پایش و پویشِ فعالیت های دشمنان انقلاب اسلامی و کسب اشراف اطلاعاتیِ همه جانبه، با اقدامات پیش‌بینی، پیش دستی، پیشگیری و تبیین سناریوهایِ موفق، برای مقابله ی متناسب با ترفندهای بدخواهان انقلاب در برابر تهدیدات فراروی کشورمان، امکان هرگونه ماجراجویی از سوی آنان را سلب و آماده پاسخگویی مدبرانه و مقتدرانه و پشیمان کننده با واکنش سریع علیه آنان میباشد.

29 فروردین روز ارتش بهانه ای برای تشکر از دلاور مردانی است که با تمام وجودشان برای میهن اسلامی خدمت میکنند. دفاع از حدود و ثغور کشورمان، با غیرت و مردانگی عزیزان ارتشی که دل در گروی عشق به ایران اسلامی و ملت بزرگ ایران دارند بر هیچکس پوشیده نیست.

خوب میدانیم ارتش جمهوری اسلامی ایران که پیکرهٔ اصلی نیرو‌های مسلح را تشکیل می‌دهد، وظیفهٔ اصلی او پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران است که در همه حال آمادگی دفاع و مقابله در برابر هر گونه تجاوز نظامی علیه استقلال، تمامیت ارضی کشور، نظام جمهوری اسلامی ایران و منافع کشورمان را دارا میباشد.

ناامنی ها و حوادث رخ داده از اول انقلاب و روزهای پر آشوب امروز، خاصه در منطقه غرب آسیا بیانگر آن است که آنچه امنیت پایدار را در کشور تضمین و تمامیت ارضی را از تجاوز دشمنان انقلاب اسلامی حفظ کرده، مجاهدت‌ها و نقش آفرینی های مقتدرانه دلاور مردان ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار سایر نیروهای مسلح میباشد.

ارتش جمهوری اسلامی ایران نماد بازدارندگی، نقطه اقتدار و امنیت کشور است که در گرو پیشرفتهای ارزشمندی است که با حضور متخصصین جوان و فداکار کشورمان با اتکا به خدا و روحیه خودباوری و توانمندی های بومی در حوزه‌های دفاعی - امنیتی توانسته انفعال معاندینِ انقلاب اسلامی را در پی داشته باشد.

ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۴۸ هزار شهید والا مقام، جانبازان، رزمندگان و پیشکسوتان ارتش جمهوری اسلامی و تجلیل از حماسه آفرینی های آن عزیزان این روز خجسته به خانواده بزرگ ارتش قهرمان تبریک عرض میکنم.

سرتیپ دوم ستاد - پاسدارسیروس سجادیان 1399.01.29

برچسب ها
ارسال نظر
نام
آدرس ایمیل
دیدگاه :