یکشنبه 11 خرداد 1399
12 : 27
31 / 5 / 2020
نامه ها  >  به جای رفراندوم پاسخگوی وعده های انتخاباتی به مردم باشید
سه شنبه 28 آبان 1398 16 : 10 تعداد بازدید ها : 608 کد خبر : 8872
به اشتراک گذاری
سردار سجادیان مسئول مجمع رهروان
3

به جای رفراندوم پاسخگوی وعده های انتخاباتی به مردم باشید

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران، در شرایط فعلی، کشور به اصلاحات نیاز دارد نه رفراندوم

بسم الله الرحمن الرحیم

حجة الاسلام والمسلمین جناب آقای روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

    سلام علیکم

با عرض ادب و احترام، با توجه به سخنرانی های چند روز جنابعالی، خاصه سخنرانی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاهها، لازم دانستیم که از باب امر به معروف مواردی را خدمت حضرتعالی عرض کنیم از جمله اینکه؛

1- در شرایط فعلی، کشور به اصلاحات نیاز دارد نه رفراندوم و قربانی کردن؛ از اینکه برای برقراری رابطه با دشمنِ در حال جنگ پیشنهاد رفراندوم میدهید اینگونه اقدامات دور از انتظار نمیباشد! مستحضرید که اصل 59 قانون اساسی تکلیف را برای آن جناب و امثالهم روشن نموده، و این اصل اشعار میدارد، در مسایل بسیار مهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ممکن است اعمال قوه مقننه از راه همه ‏پرسی و مراجعه مستقیم به آراء مردم صورت گیرد و درخواست مراجعه به آراء عمومی باید به تصویب دو سوم مجموع نمایندگان مجلس برسد، لذا برابر قانون وظایف محوله انجام و افکار عمومی را منحرف نفرمایید.

2- برای دست یابی به مذاکره مجدد با آمریکا؛ وقتی که برابر اصل 110 قانون اساسی، تعیین سیاستهای کلی نظام جمهوری اسلامی ایران پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام بر عهده مقام رهبری دانسته شده و در خصوص مذاکره با آمریکا، مقام معظم رهبری میفرمایند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد، چه اصراری بر رفراندوم برای مذاکره و تعامل ذلیلانه با دولت استعمارگر آمریکا وجود دارد؟! آیا این اظهارات رنگ و بوی تبیین و تبلیغ حاکمیت دوگانه که استراتژی فتنه گران در سال 88 بود را نشان نمیدهد؟

3- به جای طرح رفراندوم پاسخگوی وعده های انتخاباتی به مردم باشید؛ حداقل وعده ها این بود که چنان رونقی ایجاد کنید که مردم نیاز به دریافت یارانه نداشته باشند؟! چه شد که همان یارانه، هزینه کم مصرف ترین برق خانگی را هم تامین نمیکند. در توافق هسته ای نافرجام، آمریکا را کدخدا نام نهادید. آمریکا و هم پیمانان او مانند یک رعیتِ دوران پهلوی بهره کشی کردند و بعد هم سرمایه عظیم هسته ای را نابود و اندک سرمایه ای( غنی سازی 5 درصد)، در نظر گرفتند و نام او را پیروزی و دادن حق استفاده از انرژی هسته ای به ایران نامیدید، و این در شرایطی بود که کشور در زمینه پیشرفت انرژی هسته ای به مثابه کسب علم در سطح دکترا و بالاتر بود، لکن توافقنامه برجام مانع این پیشرفت شد و اجازه کسب مهارت تا پنجم ابتدایی را به دانشمندان هسته ای ندادند، لذا بهتر است پاسخگوی نابودی اینگونه سرمایه های عظیم بود نه طرح رفراندوم.

4- به جای حاشیه سازی در مورد شورای نگهبان؛ پایبند به قانون اساسی باشیم. آیا مردم راضی هستند افرادی که پایبند به قانون اساسی نیستند و بعضا" دارای سوابق سوء مالی، امنیتی، اخلاقی، سیاسی و...میباشند، حاکم بر آنها گردند؟!

5- به جای فرافکنی و تخریب منتقدان و رقیبان؛ پاسخگوی عملکرد شفاف از سال 92 تاکنون باشیم، آمار و ارقام اقتصادیِ با جیب های مردم تفاوت فاحش دارد. بدنبال ریشه کردن فساد در کشور خصوصا" در بدنه دولت باشیم. با دو قطبی کردن جامعه، همان بلایا و بدبختی ها بر سر کشور میآید که از سال 88 تاکنون این بدبختی توسط باند نیویورکی ها به مردم ایران تحمیل شده است.

6- برای طرح این مسئله که پیشرفت و آینده کشور در سایه تعامل یا تقابل با دنیا است و این مسأله‌ای راهبردی است که 41 سال است به جواب روشن و قاطع در این زمینه نرسیده و یک عده بر تعامل سازنده و عده ‌ای نیز بر تقابل مستمر با جهان تأکید دارند؛ پیشنهاد میشود موضوع را به عنوان یک طرح مطالعاتی در سطح کلان و راهبردی در دستور کار قرار داده، موضوع را به افرادی بیطرف که دارای علم و سوادِ تحقیقاتی در سطح راهبردی هستند با تعیین جامعه آماری هدف نسبت به تمام ملت ایران در سراسر کشور و جهان با متغیرهای گوناگون و نه 27 درصدی که به جنابعالی رای دادند واگذار، سپس نتایج حاصل از تحقیق را در کمیسیون های تخصصی مطرح و بطور شفاف برای مردم بیان شود.

7- آمریکا را نزد افکار عمومی، دنیا معرفی نکنید! این کشور یکی از شش عضو برجامی و یکی از دیگر کشورهای جهان میباشد.

 

مسئول مجمع رهروان امر به معروف استان فارس 

سیروس سجادیان          

ارسال نظر
نام
آدرس ایمیل
دیدگاه :