شنبه 14 تیر 1399
10 : 26
4 / 7 / 2020
اخبار  >  اخبار مجمع  >  سردار سجادیان به عنوان رئیس مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان فارس معرفی شد:‏
یکشنبه 7 مهر 1398 15 : 13 تعداد بازدید ها : 2159 کد خبر : 8850
به اشتراک گذاری
آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در فلرس
3

سردار سجادیان به عنوان رئیس مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان فارس معرفی شد:‏

مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر، مجموعه‌ای تاثیرگذار در اجتماع به‌شمار می‌رود

در جلسه ای با حضور آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، حجة الاسلام موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس، دکتر آسیابی دادستان مرکز استان، معاونین اجتماعی سپاه پاسداران و نیروی انتظامی استان، معاون اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی، اصحاب رسانه، تعدادی از مسئولین استان، خانواده معظم شهدا و تعدادی از پیشکسوتان جبهه جهاد اصغر و امر به معروف و نهی از منکر، سردار سجادیان به عنوان رئیس مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان فارس معرفی شد.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر، مجموعه‌ای تاثیرگذار در اجتماع به‌شمار می‌رود گفت:‌ ضروری است در دسته‌بندی امر به معروف و نهی از منکر به اموری پرداخته شود که در نگاه شرع و مردم اهمیت بیشتری دارد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس مصداق معروف را سیاست‌گذاری‌های رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و افزود: جایگاه ولی‌فقیه در نظام اسلامی تعیین چارچوب و راهبرد برای فعالیت‌های مختلف نظام است.

 آیت‌الله دژکام با اشاره به اینکه در نظام اسلامی اطاعت از ولی امر، موضوعی پذیرفته شده است، بیان داشت: با این حال، گاه نگاه مدیر و مسئولی با نگاه رهبری فاصله‌ای دارد که این موضوع برای هر جریانی مشکل‌زاست و ضرری بزرگ ایجاد می‌کند.

امام ‌جمعه شیراز در این مراسم گفت: بسیاری از امور انتخابات مشمول امر به معروف و نهی از منکر می‌شود و با اعمال آن، امید است انتخابات در مسیری قرار گیرد که مورد رضایت امام زمان (عج) و رهبر معظم انقلاب باشد.

سردار نعمت الهی نیز گفتبالاترین معروف حفظ نظام است.

سردار حبیب الله نعمت الهی درمجمع رهروان امر به معروفِ استان فارس بیان کرد: ۶۵ محور از سیاست های کلی نظام مشخص و در قالب امر به معروف در حال اجرا است. 

وی اضافه کرد: امر به معروف دارای سه وجه است مردم به مردم ، مردم به مسئولین و دولت به مردم میباشد  و همانگونه که رهبر معظم  انقلاب تاکید کرده اند امر به معروف در بخش مردم به مسئولین بیش از سایر وجوه فعال است. 

سردار سیروس سجادیان رئیس مجمع رهروان امر به معروف استان فارس گفت: امروزه درد و علاج کشور با تبعیت از آیات قرآن و پیروی از آیات شریفه آن قابل حل است.

سردار سجادیان گفتبر اساس ماده ی ۸ قانون حمایت از آمرین به معروف، مردم از حق دعوت به خیر، نصیحت و ارشاد در مورد عملکرد دولت برخوردارند و در چارچوب شرع و قوانین می توانند نسبت به مقامات، مسئولان، مدیران و کارکنان تمامی اجزای حاکمیت و قوای سه گانه اعم از وزارتخانه ها، سازمان ها، مؤسسات، شرکت های دولتی، مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح و کلیه دستگاه هایی که شمول قوانین و مقررات عمومی نسبت به آنها مستلزم ذکر یا تصریح نام است، امر به معروف و نهی از منکر کنند.

فرمانده اسبق انتظامی استان فارس گفت: امر به معروف و نهی از منکربا مشارکت مردم وعمل به وظایف، پاسخگویی، شفافیت، پرهیز از اختلافات، مبارزه با فساد، قانون مداری و اجرای قانون توسط مسئولین سبب استحکام درونی نظام میگردد.

سردار سجادیان گفت : انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر موجب پیشرف، توسعه عدالت و آبادانی کشور در تمام حوزه های اقتصادی،اجتماعی، سیاسی، امنیتی، زیست محیطی و علم و فناوری میگردد.

رئیس مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان فارس گفت : امروز رمزِ موفقیت کشور در پرتو همگرایی، همدلی، وفاق، اعتماد و اطمینان بین مسئولین و مردم ( آمرین به معروف و ناهیان از منکر ) میباشد.

سردار سجادیان گفت: فارغ التحصیلان امر به معروف و نهی از منکر که تحصیلات عمومی را در انجام فریضتین نماز، روزه، زکات، خمس و حج گذرانده اند و فارغ التحصیلان جهاد که دانش آموختگان مکتب امام حسین (ع)، امام خمینی (ره) و امام خامنه ای (مدظله العالی) با ارائه پایان نامه های خود با گرایش های جهاد اکبر ( مبارزه با نفس ) و جهاد اصغر ( مجاهدت با دشمن ظاهری ) مدال افتخار شهادت و مجاهد فی سبیل الله را از خداوند تبارک و تعالی دریافت کرده اند و در ادامه بر اساس آیه شریفه « وَلتَکُن مِنکُم أمَهٌ یَدعُونَ إلَی الخَیرِ وَ یَامُرُونَ بِالمَعرُوفِ وَ یَنهَونَ عَنِ المُنکَرِ وَأولَئِکَ هُمُ المُفلِحُونَ» با ارائه رساله امر به معروف و نهی از منکر در رشته جهاد کبیره که همانا امر به معروف و نهی از منکر و اطاعت نکردن از دشمن و کافر و خصم میباشند رستگارانی هستند که برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و حفظ ارزش های انقلاب اسلامی تلاش خواهند کرد و امید آن  میرود که آمرین به معروف و ناهیان از منکر در این آزمون الهی نیز سرافراز بیرون آیند.

رئیس مجمع رهروان امر به معروف استان فارس گفت : رجاء واثق دارم که انشاالله با مشارکت و همکاری جوانان، نخبگان، خبرگان، علما، دانشجویان، اساتید رسانه ها و صاحب نظران در استان میتوانیم یاوران و عیون خوبی برای مسئولین، و نیزمطالبه گران کارآمدی برای مردم و افکار عمومی در جامعه باشیم، لذا، امروز تقویت امید در جامعه و عمل به وعده ها توسط مسئولین بزرگترین خدمت به مردم میباشد.

shirane رحمان یزدان پرست     20/7/1398
من امر به معروف ونهی از منکر کردم از اداره اخراج شدم و حتی تمام دوستان که ادعای امر به معروف ونهی از منکر می کردن از اینجانب حمایت نکردن
 Manager        1/9/1398
باسلام. شما میتوانید شماره تلفن خودتان را اعلام تا چگونگی بررسی و نتیجه خدمتتان گزارش شود.
ارسال نظر
نام
آدرس ایمیل
دیدگاه :